بگ فیلتر(غبارگیر خشک)

غبارگیر خشک:

غبارگیر خشک با استفاده از انواع فیلترها از جمله: فیلتر فلزی, فیلتر کیسه ای یا بگ فیلتر, فیلتر اولپا, فیلتر هپا, فیلترهای لانه زنبوری, فیلترهای کاتریجی یا سیلندری, فیلتر الکترو استاتیک و … عمل می کنند که هر کدام در موارد خاصی استفاده می شوند.
تحقیقات و مطالعات آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (ای.پی.ای.) و هیئت مشاوره علمی این آژانس در سالهای اخیر در زمینه  تأثیر آلودگی هوا بر انسان بیانگر این حقیقت  است که میزان آلودگی هوا در مکانهای سرپوشیده می تواند 2 تا 5 برابر  یا حتی تا 100 برابر بیشتر از میزان مشابه در محیط خارج باشد. اهمیت این موضوع خطر آلودگی هوا در فضای بسته را به یکی از پنج عامل اصلی تهدید سلامت بشر مبدل ساخته است.

صنایعی که غبارگیر خشک در آنها کاربرد زیادی دارند:

– صنعت چاپ و کاغذ
– صنعت نساجی
– صنعت چوب بری و نجاری
– صنعت داروسازی
– صنعت رنگ
– صنایع شیمیایی
– صنایع پتروشیمی
– صنایع نفتی
– سوله های جوش کاری
– آزمایشگاه ها
– …

غبارگیر یا داست کالکتور به دو صورت کلی داخلی و خارجی می باشد:

1) غبارگیر یا داست کالکتور داخلی:

غبارگیر خشک می توانند به دو صورت ثابت یا متحرک در داخل سالن عمل کنند. در این نوع غبارگیر هوا پس از فیلتراسیون در داخل سالن سیرکوله می شود و به بیرون راه ندارد. معمولا ورودی هوا ازطریق انواع هود های گوناگون تغذیه می شود که خود هود نیز به طور موضعی هوای محل تولید آلودگی را تخلیه می کند.
همان طور که در شکل سمت راست پیداست هوای آلوده از قسمت پایین دستگاه وارد شده و پس از عبور از چند مرحله فیلتر از جمله فیلتر الکترواستاتیک تمیز شده و از قسمت بالای دستگاه غبارگیر خشک خارج می شود. البته ورودی و خروجی هوا در قسمتهای دیگر دستگاه غبارگیر خشک نیز بر حسب لزوم قابل تعبیه است.
به منظور تمیز کردن خودکار فیلترها می توان از شیکر و یا فشار معکوس استفاده کرد.

2) غبار گیر یا داست کالکتور خارجی:

این نوع غبارگیرها در مواردی که حجم تولید آلودگی بالا و نسبتاً دائمی است توصیه می شوند. برای این منظور غبارگیر در خارج از سالن نصب شده و هوا از طریق انشعابات کانال کشی اسپیرال که معمولا به هودهای بازویی میزی و یا هودهای دیگر متصل می شوند مکیده شده و پس از فیلتراسیون خارج می شود. اگر چه مکان بازگشت دوباره هوا به سالن نیز وجود دارد. در این نوع غبار گیرها معمولاً از بگ فیلتر و فیلتر سیلندری استفاده می شود که عمر طولانی تری دارند و به راحتی تمیز می شوند. البته تعبیه هر نوع فیلتری امکان پذیر است و به منظور تمیز کردن خودکار فیلترها می توان از شیکر و یا فشار معکوس استفاده کرد.

مهندسین و مشاورین این شرکت انواع سیستم فیلتراسیون را برای محیط شما بر اساس استانداردهای بین المللی محاسبه کرده و بر اساس قالبها و اندازه های دقیق روز دنیا تولید می کنند. همچنین متخصصان ما با تجهیزات پیشرفته سیستم را پس از تولید تست کرده و خروجی آنها را کنترل می نمایند.
تجربه و دقت در محاسبه, همچنین کیفیت بالای محصولات تولیدی این شرکت باعث شده تا کلیه سیستم اجرا شده توسط  این شرکت  دارای یک سال ضمانت و پنج سال خدمات پس از فروش باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *